Produkty » Exteriérové tienenie » Slnečné plachty » Soliday C

Sunsails Soliday C

Automaticky rozvinovaná plachta, ktorá umožňuje vytvoriť prakticky akýkoľvek typ a formu tieniacej plachty. Soliday C má na rozdiel od systému Soliday M pevný hliníkový eloxovaný hriadeľ, takže je možná realizácia až do dĺžky 11,5 m. Nové možnosti v tvare plachty sú dosiahnuté vďaka použitiu nového patentovaného systému sťažňa Soliday - Pylon (nerezový stožiar s lanovým navíjačom umožňuje  vyťahovať plachtu o dĺžke až 7 m). Soliday - Pylon môže byť umiestnený kdekoľvek a nevyžaduje žiadne ďalšie napájanie. Systém zaisťuje stále optimálne napnutie plachiet. Ťažná sila je individuálne prispôsobovaná vzhľadom na veľkosť plachty. Vzhľadom na požadovaný tvar tienenia môže byť použitý jeden , alebo dva Soliday - pylóny.

Soliday C ponúka vďaka novému patentovanému riešeniu ešte ľahšiu obsluhu. Pomocou diaľkového ovládania sa plachta rozvine či automaticky zvinie na navíjací diagonálne uložený hriadeľ. Tieniacu plachtu je možné bez problémov zaistiť v ľubovoľnej pozícii. Tento systém je možné doplniť slnečným a veterným senzorom, ktorý vám ponúkne ešte viac komfortu a zabezpečenia aj vo Vašej neprítomnosti. Naši vyškolení odborníci prispôsobia Soliday C presne podľa Vašich želaní. So systémom slnečných plachiet Soliday C vytvoríte nový obytný priestor, kde sa budete nielen cítiť dobre, ale elegantné konkávne tvary plachty a oceľová (prípadne dizajnová hliníková) konštrukcia potešia aj vaše oko. 

Nová koncepcia hliníkových sťažňov s kvapkovitým prierezom - Droppole umožňuje pohodlné vnútorné vedenie káblov prívodu elektrickej energie vnútri sťažňa a to aj v prípade že stĺp obsahuje napínací systém. Napínanie je zabezpečené prostredníctvom patentovaných plynových vzpier. Pevnosť nového stĺpa sa zvýšila až na štvornásobok oproti štandardnému kruhovému profilu. Jeho maximálna dĺžka je 5 m.

Droppole umožňuje elegantné upevnenie navíjacieho hriadeľa a aj jeho podpery pri hriadeľoch dlhších ako 8 m do drážky sťažňa.

Nové výstupné keramické ložisko napínacieho lanka ťahaných rohov plachty je  výškovo nastaviteľné.

Ak sa rozhodnete pre výškové nastavovanie plachty v rohoch, umožní Vám to elegantné a hlavne praktické sťahovacie zariadenie. Vďaka uloženiu mechanizmu vnútri sťažňa bude vidieť len prevodovú skrinku a kľuku. Keramické ložisko (vyššie) sa bude posúvať nadol a nahor v drážke stĺpa. Kľuka je odnímateľná.

Ani prívod elektrickej energie k svietidlám, ktoré môžu byť umiestnené priamo na sťažňoch, už nie je problém, keďže môže byť vedený vo vnútri sťažňa. Nové výkonné, ale úsporné svietidlá s príkonom len 70W ale výkonom až 300W sa postarajú aj pri večernom používaní o navodenie osobitnej atmosféry.